Генічеське міжрайонне управління водного господарства

 

Генічеське управління зрошувальних систем було  створене 1 січня 1979 року наказом Міністерства меліорації та водного господарства УРСР від 18.12.1978 року № 627 з місцем розташування у смт.Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області, фізичною площею 35,2 тис.га., приведеною площею 52,5 тис.га.
З 1 січня 2005 року Генічеське управління зрошувальних систем перейменоване у Генічеське управління водного господарства наказами Держводгоспу України від 10.12.2004 року № 315 та Херсонського облводгоспу від 17.12.2004 року № 307.
На сьогодні водогосподарсько-меліоративний комплекс, який обслуговує Генічеське управління водного господарства на території Генічеського району  - потужний і складний за структурою та роботою механізм.
В зоні діяльності управління знаходяться  водні об'єкти району  загальною площею 121,1 тис.га в т.ч.: 2 криниці, 44 озера, 153 ставки  та 2 тис. га  штучних водних об'єктів- ставків, каналів, колекторів, та Ярошинське водосховище - 4490 га.
Загальна площа зрошуваних земель у Генічеському районі складає 28,3 тис. га, з них зрошення від державних систем на площі 27694,9 га та 600,7 га місцевого зрошення.
Загальна кількість насосних станцій зрошення – 22 (в т.ч. 1 перекачувальна), їх сумарна потужність – 35,3тис.кВт, сумарна продуктивність – 24,5м3/с.

Джерелом зрошення системи є Головний Каховський Магістральний канал та розподільчі канали Р-5-1, Р-5-1-1, Р-8-1. 
Протяжність каналів становить 70,2 км.  Протяжність колекторно-дренажної мережі – 331,82 км; з них 20,38 км відкрита мережа та 311,44 км –трубопроводи. 
Основними завданнями управління є:
1.Реалізація у межах своєї компетентності державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, здійснення у водогосподарському комплексі Генічеського району Херсонської області єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи.
2.У межах своєї компетенції забезпечення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах.
3.Експлуатація водогосподарських споруд та виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж та водогосподарських об’єктів державних меліоративних систем.
4.Проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод, ліквідації її наслідків, організація безаварійного пропуску повені на об’єктах управління, участь у розробці та забезпеченні заходів щодо захисту населених пунктів і сільгоспугідь від затоплення та підтоплення.
5.Організація виконання загальнодержавних і регіональних програм щодо розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану меліорованих угідь, захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, інженерних комунікацій, сільськогосподарських угідь та інших об’єктів.
6.Раціональне використання бюджетних коштів на експлуатацію та капітальних вкладень, що спрямовують на меліорацію земель, реконструкцію і технічне вдосконалення діючих систем, розвиток виробничих баз та інших водогосподарських об’єктів.
7.Проведення на регіональному рівні оцінки, прогнозу щодо поліпшення меліоративного стану зрошуваних  і прилеглих до них земель, підтоплення сільських населених пунктів та надання з цих питань рекомендацій місцевим державним адміністраціям.
В управлінні створена та успішно працює  Новоолексіївська електротехнічна та фізико-хімічна лабораторія, основне призначення якої – проведення фізичних та хімічних аналізів трансформаторного масла, проведення випробувань та вимірювань параметрів електроустановок, захисних засобів, вимірів контурів заземлення і т.д., а також діє цех по ремонту насосно-силового  обладнання і занурювальних насосів, та масло очищувальна машина для регенерації трансформаторної оливи.

Адреса: 75560, Херсонська обл., Генічеський р-н, смт. Новоолексіївка, вул.Тітова, 96;
Тел/факс (05534) 51-2-77;
Електронна адреса: guvg@meta.ua