Безпечна та якісна питна вода – запорука доброго самопочуття і довголіття

15.12.2020

Груповий водопровід Іванівського міжрайонного управління водного господарства БУВР нижнього Дніпра забезпечує централізованим водопостачанням близько 8 тис. мешканців. Вода у водогін відбирається з Каховського магістрального каналу і лише після очищення та знезараження, подається до населених пунктів Іванівського району.

Чи знаєте Ви як саме відбувається процес знезараження води?

На території експлуатаційної дільниці Іванівського групового водопроводу (ІІ черги) знаходиться електролізна, яка служить для дезинфекції дніпровської води. Тут є 2 установки ЄП 10-65, для отримання гіпохлориту натрія  шляхом електролізації розчином повареної солі. Гіпохлорит натрію – це активний реагент, який носить харчовий характер, окрім того він має іони, які вбивають можливі бактерії, усувають органічні речовини, знижують присмаки і запахи. 

Вода, що пройшла такий спосіб очистки має високий показник знезараження. Адже використання гідролізу забезпечує екологічність процесу обробки води і зменшує ризики виникнення аварійних ситуацій, пов'язаних із застосуванням хлору. 

Водогосподарники завжди слідкують за справністю електролізного устаткування на насосній станції, та підтримують його в належному стані:

  • щомісяця водники проводять кислотну промивку електролізних установок;
  • минулого тижня здійснено заміну патрубка на бочці для зберігання гіпохлорида та ремонт дозатора насоса, що подає гіпохлорид до резурвуару чистої води.

Всі процеси на станції автоматизовані. Завдяки запровадженню нових інноваційних науково обґрунтованих підходів до водоподачі та очищення води, мешканці Іванівського району отримують якісну питну воду в достатній кількості.