17 серпня 2023 року у форматі відеоконференції відбулося онлайн-засідання Басейнової ради нижнього Дніпра.

17.08.2023

17 серпня 2023 року у форматі відеоконференції відбулося онлайн-засідання Басейнової ради нижнього Дніпра.

У заході прийняли участь представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації та інші.

Також для участі запрошено експерта Програми EU4Environment Water and Data Олексія Ярошевича.

            На порядку денному була розглянута низка важливих питань. Так Пузанов Андрій Олександрович, заступник начальника БУВР нижнього Дніпра, виконавчий секретар Басейнової ради нижнього Дніпра доповів щодо  розробки пропозицій до Програми заходів пункту 8 «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розвʼязати» Плану управління річковим суббасейном Нижнього Дніпра на період 2025-2030 роки. Розгляд даного питання викликав дискусію серед учасників онлайн-засідання. За результатами обговорення головою басейнової ради нижнього Дніпра було запропоновано прийняти до відома пропозиції та, за наявності, надати свої пропозиції БУВР нижнього Дніпра до 01.09.2023 року.

Також, Афанасьєв Сергій Олександрович, директор Інституту гідробіології НАН України, член-кореспондент НАН України доповів про Референційні умови та розробку типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод річкового суббасейну Нижнього Дніпра. За результатами обговорення головою басейнової ради нижнього Дніпра було запропоновано схвалити роботу «Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод річкового суббасейну Нижнього Дніпра» Інституту гідробіології НАН України та використовувати при розробці Плану управління річковим суббасейном Нижнього Дніпра.

Додатково було розглянуто питання проведення інвентаризації водних обʼєктів на деокупованих територіях та обсягів фінансування зазначеного заходу в суббасейні Нижнього Дніпра.

Під час онлайн-засідання затверджено план роботи басейнової ради нижнього Дніпра на 2023 рік, розглянуті організаційні питання, що стосувалися внесення змін до персонального складу басейнової ради нижнього Дніпра та перегляду складу секретаріату басейнової ради.

Загалом онлайн-захід пройшов досить жваво та продуктивно, з напрацюванням подальших кроків для вирішення піднятих питань та організації роботи самої басейнової ради.